Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Artėjant Vėlinėms LKNUC mokiniai sutvarkė Vilniaus kurčiųjų mokyklos mokytojo, vieno iš Lietuvos kurčiųjų judėjimo pradininkų J. Glembockio kapą

Tęsiant LKNUC tradiciją, kiekvienais metais prieš Vėlines, mokiniai aplanko ir sutvarko mokytojų kapus. Šiemet aplankėme vienos iškiliausių nuo Antrojo pasaulinio karo kurčiųjų visuomenėje veikusių asmenybių kapą. Pagerbiant pirmojo pokario mokytojo, Vilniaus kurčiųjų mokyklos steigėjo, Jono Glembockio atminimą, spalio 12 dienos popietę LKNUC mokiniai Saltoniškių kapinėse sutvarkė jo kapą.
Pasitinkant LGK 20-metį, buvo apžvelgta Lietuvos kurčiųjų istorija nuo pokario metų. Atskleista daug įdomių faktų apie Vilniaus kurčiųjų mokyklą, apie pirmuosius šios mokyklos mokytojus. J. Glembockis – Vilniaus kurčiųjų mokyklos steigėjas, mokytojas, padaręs didelę įtaką tuometiniam kurčiųjų išsilavinimui.

Gaila, tačiau tiek daug gero kurtiesiems padariusio J. Glembockio kapas daugelį metų nelankomas ir visų užmirštas. Todėl Centro mokiniai (Patricija, Dovydas, Lukas iš 4 klasės, Lina ir Lukas iš 6 klasės, Giedrius, Donatas ir Žanas iš II a gimnazijos klasės) nuvyko ir prieš Vėlines sutvarkė šio mokytojo kapą. Mokiniai dirbo darniai, pasiskirstė darbais: vieni šlavė nukritusius lapus ir spyglius, kiti nešė juos į konteinerį, treti valė apsamanojusį antkapį, pasodino gėlių ir uždegė žvakę.

Dalinamės puikia R. Buikauskienės bei LKNUC mokinių iniciatyva, kurios metu, artėjant Vėlinėms, buvo sutvarkytas J. Glembockio kapas.

[fbvideo link=“https://www.facebook.com/menrastisakiratis/videos/vb.1391276244513579/1474712619503274/?type=2&theater“ width=“500″ height=“400″ onlyvideo=“1″]

Auklėtoja R. Buikauskienė

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas