Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Girdutė Lepeškienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Abiturientai laikė lietuvių gestų kalbos įskaitą

Šiais metais, balandžio 25 dieną, mūsų Centre vyko pirmoji patikra – lietuvių gestų (gimtosios) kalbos įskaita, kuri privaloma visiems mūsų Centrą baigiantiems abiturientams. Šią įskaitą laikė ir tie, kurių gimtoji kalba yra lietuvių.

Įskaitai (viešajam kalbėjimui) 14 abiturientų ruošėsi nuo praėjusių metų rudens. Jie turėjo savarankiškai parengti 10-15 min. trukmės laisva tema, savo asmenine patirtimi paremtus pranešimus, kai kurie mielai pasinaudojo lietuvių gestų k. mokytojos Vaidos Ivanauskienės pasiūlyta tema.

Štai abiturientė Monika Balkytė nusprendė pakalbėti ją dominančia tema apie žmogaus ir gyvūno smegenis, kita abiturientė Emilija Bradūnaitė pristatė savo tyrimo “Populiariausios mobilios programėlės, kurias renkasi mūsų gimnazistai” rezultatus. Apie savo hobį – elektrinius ir hibridinius automobilius – papasakojo Giedrius Buikauskas. Domantas Čikota, pasinaudodamas savo patirtimi, pristatė temą apie mokinių elgesį kurčiųjų mokykloje, nuo jo neatsiliko ir Guoda Gudėnaitė, pasidalindama savo įspūdžiais apie mokymąsi kurčiųjų ir girdinčiųjų mokyklose. Kaip kurčiųjų jaunimo organizacijos atstovė, abiturientė Eliza Dobilaitė supažindino su visomis kurčiųjų jaunimo organizacijomis Lietuvoje, jų veikla. O Aistė Juciūtė, pristatydama temą apie žalingus įpročius ir jų pasekmes, patarė jaunimui gyventi sveiką, fiziškai aktyvų gyvenimą. Visus sudomino ir Gabrieliaus Katakino pristatymas – Aiškinamosios automobilių markės gestų kalba. Abiturientę Nelitą Kazlauskaitę domino, kiek kurčiųjų yra pasaulyje, o Donatas Kolosovas, norėdamas sužinoti, dėl kokių priežasčių kurtieji iš Lietuvos emigruoja, atliko tyrimą ir pristatė jo rezultatus. Juljana Makovska pasirinko papasakoti apie sapnus, kuriuos patyrė būdama maža. Kaip aktyvi sportininkė Marta Ševcova pristatė įvairių kurčiųjų sportininkų nuo 1953 metų pasiekimus. Aistė Vitonytė, kurios seneliai buvo kurčiųjų mokyklos auklėtiniai, gilinosi į Vilniaus kurčiųjų mokyklos istoriją, pabaigoje Šarūnas Zdanavičius pristatė labai svarbią kurčiųjų bendruomenei temą “Pirštų abėcėlė”, kurioje aiškino, kokią reikšmę atlieka pirštų abėcėlė, supažindino su senąja dviranke ir dabartine LGK pirštų abėcėle bei pristatė gestus, padarytus su tiek senosios, tiek dabartinės pirštų abėcėlės ženklais.

Visus šiuos pristatymus stebėjo vertinimo komisija: pirmininkė Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriaus vedėja Daiva Burkauskienė, lietuvių gestų k. mokytoja Vaida Ivanauskienė, metodinių priemonių rengimo ir gestotyros skyriaus vedėja Ieva Stelmokienė, gestotyros skyriaus gestų k. specialistė Ada Zabulionytė. Buvo vertinama  parengtos skaidrės, temos pristatymas ir atskleidimas, kalbos struktūra, kalbančiojo kontaktas su auditorija bei kalbėjimo taisyklingumas. Abiturientų pristatymai atitiko visus šiuos kriterijus ir buvo įvertinti gerai.

Gestų k. mokytoja Vaida Ivanauskienė

 • Renginių kalendorius
 • Pamokų laikas
 • Atostogos
 • Bendradarbiavimas
 • Pirštų abėcėlė
 • PARAMA gimnazijai (2% GMP)
 • PREVENCINĖS PROGRAMOS
 • PRIĖMIMO DOKUMENTAI
 • SVARBI INFORMACIJA TĖVAMS
 • PAGALBĄ TEIKIANČIOS ORGANIZACIJOS LIETUVOJE
 • TURTO NUOMOS KONKURSAS

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2018 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas