Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Lapkričio mėnesio pamokos netradicinėse erdvėse

LKNUC pradinukai su mokytojomis J. Karveliene, K. Šilaikiene ir L. Skrodenyte svečiavosi ikimokyklinėse grupėse.

5a, b ir 6 klasių mokiniai, kartu su lietuvių kalbos mokytoja A. Jurele ir anglų kalbos mokytoja V. Jankūniene, vyko į Valstybinę saugomų teritorijų tarnybą (VSTT) ir batutų centrą „Skypark“. VSTT pasitiko gidė, kuri plačiai papasakojo apie Lietuvos saugomas teritorijas. Vaikams patiko laboratorinis stalas – klaustukas, kur įvairios gamtos mįslės paaiškinamos filmuotais siužetais. Mokiniai buvo aktyvūs: lietė, domėjosi, klausinėjo, žaidė, buvo „Kino teatre“ – žiūrėjo filmą apie kurtinius. Labiausiai sudomino interaktyvus žaidimas apie kormoranus. Pasimokę, sužinoję daug naujų dalykų, mokiniai atsisveikino su gide ir iškeliavo į batutų centrą „Skypark“, kur, išklausę instruktažą ir padarę mankštą, šokinėjo ant batutų, važinėjosi dviratukais, žaidė krepšinį, šokinėjo į kempinių baseiną ir t.t. Pavargę, bet labai laimingi, visi grįžo į LKNUC ir kitą dieną dalinosi įspūdžiais per kalbos ugdymo pamokas.

7a ir 7b klasių mokiniai, lydimi geografijos mokytojos Aušros ir dailės mokytojos Jūros, vyko į Pavilnį, į jaunųjų gamtininkų stotį. Mokinius labiausiai sudomino ir sužavėjo nedidelis zoologijos sodas. II-ame pastato aukšte pamatė įvairių paukštelių dideliuose narveliuose, drugelių kolekciją. Ten pat įkurtas terariumas, kuriame gyvena vėžliai, keista balta nejudri varlė. Lauke, voljeruose, ganėsi įvairūs kanopiniai gyvūnėliai: asilas, kelių spalvų ožkytės, avytės. Vaikai juos glostė, rovė žolę ir maitino gyvūnėlius.

8 ir I-os gimnazijos klasės mokiniai, kartu su kūno kultūros mokytoju K. Jasnausku, lankėsi Lietuvos Tautiniame Olimpiniame komitete, kur susitiko su Olimpine čempione Vida Vensiene. Ji papasakojo apie Lietuvos olimpinį judėjimą, parodė Olimpinio komiteto patalpas, darbo vietas… Mokiniai buvo apdovanoti Olimpinio komiteto žurnalais ir atšvaitais.

IIa, b gimnazistams ir mokytojoms R. Kumštytei, J. Naimavičiūtei-Skuolienei bei vertėjai I. Lemešiūtei ilgam įsimins turininga išvyka į Medininkus. Vos už 31 km. į pietryčius nuo Vilniaus esantis kaimas bei jo apylinkės nustebino lankomų objektų gausa bei žmonių svetingumu.
Pirmiausia visi nuvyko pasidairyti nuo aukščiausių Lietuvos kalvų. Pasižvalgę po Medininkų aukštumą, pasuko link dar XIV a. pirmoje pusėje statytos Medininkų pilies. Šią pilį sudarė 4 bokštai ir iki 15 m aukščio sienos bei gynybiniai grioviai. Pilis buvo itin svarbi, ginant Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi nuo Kryžiuočių ir Livonijos ordinų agresijos bei galimo antpuolio iš Rytų. Šiuo metu pilis dalinai restauruota bei pritaikyta muziejinei, edukacinei veiklai. Pilies donžone įrengtose ekspozicijų salėse gimnazistai susipažino su Lietuvos karybos istorija. Ketvirtojo aukšto salėje eksponuojama LR Prezidento Algirdo Brazausko medžioklės trofėjų ir medžioklės peilių kolekcija, padovanota Trakų istorijos muziejui.
Išvykos pabaigoje visi apsilankė modernioje Pasieniečių mokykloje, kurioje ruošiami LR sienų gynėjai, apžiūrėjo Pasieniečių muziejaus ekspoziciją, pasakojančią šios itin reikšmingos valstybės saugumui profesijos raidą. Gimnazistai domėjosi priėmimo į šią mokyklą sąlygomis, kursantų kariniu parengimu, ginkluote, tarnybos metu iškylančiais pavojais.

III gimnazijos klasės mokiniai su matematikos mokytoja G. Eidėniene ir informacinių technologijų mokytoja J. Drazdauskiene vaikščiojo Pučkorių pažintiniu keliu ir apsilankė Technikos muziejuje edukacinėje veikloje „Iliuzija: mokslas, mistika ar apgavystė“.
Išvykos metu mokiniai, naudodamiesi mobiliosiomis programėlėmis, planavo važiavimą viešuoju transportu, rinkosi greičiausią maršrutą. Žymėjo stoteles žemėlapyje, kurias išvykos pabaigoje sujungė ir skaičiavo atstumą tikrovėje pagal žemėlapį, lygino su mobiliosios programėlės apskaičiuotu įveiktu atstumu. Edukacinėje veikloje „Iliuzija: mokslas, mistika ar apgavystė“ išbandė ir rado fizikinių, fiziologinių ir kognityvinių iliuzijų paaiškinimus.

IVa, b gimnazijos klasių mokiniams integruota lietuvių kalbos ir biologijos pamoka vyko Vilniaus salotų bare „Mano Guru“. Šią pamoką neformalioje aplinkoje organizavo lietuvių kalbos mokytoja V. Šlapšinskienė ir biologijos mokytoja S. Barčienė. Pirmiausia mokiniai išklausė naudingą interaktyvią paskaitą apie sveiką mitybą, prisiminė Sveikos mitybos piramidės principus. Vėliau, įgytas teorines žinias, čia pat pritaikė praktikoje: iš pateiktų produktų patys gaminosi sveikuoliškas salotas.

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas