Filaretų g. 36, LT-01210 Vilnius
Įm. k. 290982710
A. s. LT09 7300 0100 0245 9232
AB bankas „Swedbank“
Banko kodas 73000
Tel. / faks. +370 5 215 4427
El. paštas rastine@lknuc.lt
Direktorė Svetlana Beniušienė
RSS Srautas pritaikymas neįgaliesiems
Saugumo tikslais patalpos ir teritorija stebimos vaizdo kameromis
Rugsėjo mėnesio pamokos netradicinėse erdvėse

Nuo šių mokslo metų rugsėjo LKNUC, kas mėnesį, pareng.–IV gimnazijos klasių mokiniams bus rengiamos pamokos netradicinėse erdvėse.

Pirmosios pamokos vyko rugsėjo 14 d.

Šią dieną pradinukai mokėsi Bernardinų sode: pasaulio pažinimo pamokas parengiamajai ir 2 klasei vedė mokytoja K. Šîlaikienė. Mokytoja L. Skrodenytė vedė pasaulio pažinimo ir lietuvių kalbos pamokas 3-4 kl. Vėliau trečios ir ketvirtos klasės mokiniai su mokytoja J. Barisevičiene keliavo mokytis tikybos šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje.

5a, 7b ir 8 klasės mokiniams biologijos ir matematikos pamokos vyko gamtoje. Jas vedė biologijos mokytojos I. Šilaikienė ir S. Barčienė, matematikos mokytoja G. Eidėnienė. Mokiniai stebėjo kerpes, gyvūnus, augalus. Tyrinėjo, matavo medžių aukštį.

5b, 6 ir 7a klasėms kartu su mokytojomis A. Jurele ir V. Šlapšinskiene lietuvių kalbos pamokos vyko Aukštadvario regioniniame parke. Kartu su šio parko gide buvo aplankyti 3 objektai: legendomis ir padavimais apipinta Velnio duobė, ne mažiau istorinių paslapčių saugantis Kartuvių kalnas ir šiandien beatgimstantis Aukštadvario dvaras, kurio šimtametės eglės ir Sibiro maumedžiai mena Adomo Mickevičiaus ir Antano Smetonos laikus. Po pažintinės ekskursijos mokiniai ir mokytojos dar išbandė ir Ąžuolynės pramogų parko trasas, visi lynu smagiai skrido per ežerą. Savo įspūdžiais apie šią išvyką mokiniai dalinosi rašinėliuose, kuriuos rašė jau kitą dieną per lietuvių kalbos pamokas.

I gimnazijos klasės mokiniai kartu su matematikos mokytoja V. Vincloviene ir dailės mokytoja J. Seniut, ruošdamiesi projektui „Vilniaus tiltai“, keliavo Vilnelės pakrante. Eidami nuo Paplaujos iki Pilies tilto, kur Vilnelė įteka į Nerį, visus tiltus išmatavo, užsirašė duomenis. Taip pat stebėjo ir aptarė Užupyje esančius konceptualiojo meno objektus, skulptūras ir grafičius.

IIa ir IIb gimnazijos klasių mokiniai, lydimi lietuvių kalbos mokytojų M. Pošiūtės-Žebelienės ir I. Laužaitytės, apsilankė Lituanistikos židinio kalbos muziejuje. Mokiniams buvo pristatyta žodžių kilmės samprata, lietuvių kalba aptarta kaip viena seniausių indoeuropiečių prokalbės kalbų. Kalbos muziejuje daug žaismingų edukacinių kampelių, mokiniai jais gyvai domėjosi: analizavo žinomų žodžių kilmę, domėjosi savo pavardžių kilme, pasigrožėjo dailyraščio konkurso „Rašom“ laimėtojų darbais, noriai dainavo tarmių karaokėje.

III gimnazijos klasės mokiniai su gestų kalbos mokytoja V. Ivanauskiene buvo išvykę į Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetą. Paskaitų metu mokiniai žaisdami bandė supažindinti klasės draugus su studentais, linksmai pabendravo.

LKNUC abiturientai kartu su anglų kalbos mokytoja J. Naimavičiūte-Skuoliene lankėsi Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje įkurtame V. Šekspyro muziejuje. Mokiniai susipažino su Elžbietos I valdymo laikų Anglija, prisiminė perskaitytus V. Šekspyro kūrinius, aktyviai dalyvavo edukacinėje veikloje.

 

  • Renginių kalendorius
  • Pamokos
  • REKOMENDACIJOS TĖVAMS, AUGINANTIEMS VAIKUS, TURINČIUS KLAUSOS SUTRIKIMŲ AR KOCHLEARINIUS IMPLANTUS
  • Mokymo priemonės kurtiesiems ir neprigirdintiesiems
  • Pirštų abėcėlė

Švietimo ir mokslo ministerija

Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centras

Techninės pagalbos neįgaliesiems centras

Ugdymo plėtotės centras

LKNUC facebook paskyra

LKNUC bibliotekos facebook paskyra

Visos teisės saugomos © 2020 Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centras
Web-sprendimas: FoxitNetas